EN-DAGSSTÆVNE I HESTEVELFAERD.DK
- et rigtig godt sted at starte
Stil op i anderledes konkurrencer med din hest. Sjove & udfordrende konkurrencer og masser af dejlige mennesker!
Resultater
 

Resultater 1/6-19

Agility intro (rangeres ikke)



3 Carsten Sørensen Simba
5 Pernille Snitkjær IQ
43 Dorthe Bernstorff Hilker Skjold´s Sirius
44 Pernille Bernstorff Hilker Stald Kiles Novelle
46 Dicte Hesselstrøm Markus Text">Agility intro (rangeres ikke)



Agility LET JR/Middel Jr
 

 

  
Startnr   Navn deltager            Navn hest      Procent Placering


40         Ellen Schmidt               Askur              94,06    1.
36         Silke M. Oconnor          Rödd              93,44    2.

32         Clara Tange Veien          Oblings Elvis     88,12
20         Josephine B. Stamer       Heppna            84,38
21         Paula Johansen              Svartur             76,57
40         Ellen S. Jensen(MIDDEL) Askur               76,25
42         Trine Lykou Poulsen       Sir Tok-ager      69,69


Agility LET


Startnr Navn deltager              Navn hest     Procent Placering


25     Sophie Storm Ægidius   Don                94,38      1.
26     Camilla Lausen               Pippi              92,82      2.
18     Matilde Bendixen           Henning        92,5         3.
28     Anna Larsen                   Charley          92,5         3.
30     Lene Clausen                  Domingo       92,5         3.

10     Thorfinn Thomsen            Flora               92,19
13     Janne Jakobsen               Lady                91,87
34     Amalie Tange Veien         Pines Great Whiz 91,25
47     Lea Lambek                    Dropi                91,25
4       Lene Clausen                  Trouble Maker   89,38
2       Elisabeth Clausen            Rosine              87,81
9       Helle Høst-Madsen          Fakur                87,19
24     Lærke Vibskov Elkjær      Bakkely's Makita 84,38
5       Pernille Snitkjær             IQ                    75,63
22     Iben Nyholm Bertelsen    Laki                  74,38


 Agility MIDDEL 


Startnr Navn deltager         Navn hest   procent Placering


37         Mads Kirk iversen   Helmuth       91,57     1.
15         Mia Schmidt            Glaumúr       85,94     2.

7           Lone Karstensen       Trixi               84,38
28         Anna Larsen             Charley           80,94
30         Lene Clausen            Domingo         80,63
4           Lene Clausen            Trouble Maker 80,00


Agility ØVET 


Startnr Navn deltager           Navn hest PROCENT Placering


19         Matilde Bendixen         Don         96,88       1.
7           Lone Karstensen             Trixi        73,75
14         Mia Sophie Schmidt         Nicky       62,19


Trail BARN 7-10 år


Startnr Navn deltager           Navn hest


36     Silke Meilandt Oconnor     Rödd

Trail INTRO (Rangeres ikke)


Startnr Navn deltager            Navn hest

32           Clara Tange Veien             Oblings Elvis
42           Trine Lykou Poulsen          Sir Tok-ager
44           Pernille Bernstorff Hilker    Stald Kiles Novelle

Trail LET


Startnr Navn deltager     Navn hest              Procent Placering


29     Ditte Brandgaard           Dama af Amhøj          95,32       1.
17     Karin Fogtmann             Aileen af Hesselholm 94,38       2.
34     Amalie Tange Veien       Pines Great Whiz       93,75       3.

10     Thorfinn Thomsen             Flora                           92,82
13     Janne Jakobsen                 Lady                            92,19
9       Helle Høst-Madsen            Fakur                          90,32
23     Isabella Langford              Mia Maja                      88,75
15     Mia Sophie Schmidt           Glaumúr                      80,00
22     Iben Nyholm Bertelsen       Laki                            54,69


Trail LET JR/Middel Jr


Startnr Navn deltager             Navn hest Procent Placering


20     Josephine Blak Stamer          Heppna        93,44        1.

32     Clara Tange Veien                    Oblings Elvis   93,13
21     Paula Rauh Johansen               Svartur           85,94
20     Josephine Blak Stamer (middel) Heppna          77,19

Trail MIDDEL/ØVET


Startnr Navn deltager             Navn hest Procent Placering


37            Mads Kirk Iversen           Helmuth        95,00       1.
35            Emma Jacobsen               Calibra          92,81       2.

37            Mads Kirk iversen (Øvet)    Helmuth          90,32
7             Lone Karstensen                Trixi                81,25
10           Thorfinn Thomsen              Flora               79,06
14           Mia Sophie Schmidt (Øvet)  Nicky              72,19


Anatomisk dressur INTRO (uden rangering)


Startnr Navn deltager         Navn hest


5            Pernille Snitkjær              IQ
11          Melanie Knutzen              Lucky
12          Laura Normand               Jubilee
13          Janne Jakobsen (cordeo)  Lady
27          Anna Larsen                   Bakkely's Makita
46          Dicte Hesselstrøm           Markus

Anatomisk dressur LET 


Startnr Navn deltager         Navn hest                 Procent  Placering


45            Emilie G. Mathiesen     Aileen af Hesselholm   62,57        1.
32            Clara Tange Veien       Oblings Elvis                  62,36        2.

34            Amalie Tange Veien       Pines Great Whiz              57,83    
30            Lene Clausen                Domingo                          57,76
29            Ditte Brandgaard           Dama af Amhøj                54,44
9              Helle Høst-Madsen         Fakur                             51,00
23            Isabella Langford           Mia Maja                         48,13


Anatomisk dressur MIDDEL 


Startnr Navn deltager         Navn hest                 Procenter Placering


16           Danielle Hesselholm     Liùsaid of Hesselholm   59,11           1.

41           Helle Jakobsen                Egely's Fazeem                 54,98
14           Mia Sophie Schmidt          Nicky                              47,11
33           Sara Siobahn Nissen         Charley                             0

Jordarbejde Intro (Rangeres ikke)


Startnr     Navn deltager         Navn hest


3                 Carsten Sørensen            Simba
11               Melanie Knutzen              Lucky
22               Iben Nyholm Bertelsen     Laki
40               Ellen Marie Smet Jensen   Askur
43               Dorthe Bernstorff Hilker    Skjold´s Sirius


Jordarbejde LET/MIDDEL


Startnr  Navn deltager            Navn hest                    Procent Placering


24             Lærke Vibskov                Elkjær Bakkely's Makita 79,44         1.
34             Amalie Tange Veien       Pines Great Whiz             78,34         2.
18             Matilde Bendixen           Henning                            76,11         3.

30             Lene Clausen                   Domingo                           75,00
2               Elisabeth Clausen             Rosine                              73,88
41             Helle Jakobsen (middel)    Egely's Fazeem                  73,64
38             Mads Kirk iversen(middel) Lucas                                73,19
4               Lene Clausen                  Trouble Maker                    72,77
2               Elisabeth Clausen (middel) Rosine                             67,28
3               Carsten Sørensen             Simba                               67,22














STÆVNE QUICKGUIDE PRAKTISK INFORMATION
Sted
Kongevej 254, 6510 Gram

Fuldplads (kun for medlemmer, kun weekendstævne)
Med hest: Kr. 735 inklusive morgen- og aftensmad alle dage, overnatning, paddock (dog skal depositum betales ved tilmelding).

Uden hest: Kr. 545 inklusive morgen- og aftensmad alle dage og overnatning.

Pris for start (pr. klasse)
Medlemmer og ikke-medlemmer 70 kr pr start

Pris for selvbyggerpaddock
Medlemmer og ikke-medlemmer 0 kr

OBS - Junior Camp (kun weekendstævne)
Samlet pris for junior-camp 600 kr. (pris ikke medlem 750 kr.) inklusive fuld forplejning, overnatning, workshops og masser af eksklusiv hygge for juniorerne. Paddock og starter bestilles særskilt ved tilmelding.

Tilmeldingsfrist
1. maj 2019

Camping (kun weekendstævne)


OBS: Se mere om tilmelding, afmelding og betaling her

Du får en opkrævning via mail, når du har udfyldt onlineformularen under tilmelding.

Overfør din indbetaling til konto:
0758 3225041724
HUSK af anføre navn + "stævne" på indbetalingen, ellers kan vi ikke registrere din indbetaling korrekt.
Tilmelding er først gældende, når din indbetaling er registreret.

OBS
Begrænset antal pladser i alle klasser!

______________________________

DOWNLOADS


PRAKTISKE DOKUMENTER
Tilmelding
Find den elektroniske tilmeldingsformular her

PROGRAM BESKRIVELSER

Agility - Download agility beskrivelser her
Agility MINI (til og med 5 år)
Agility INTRO
Agility BARN LET (6-10 år)
Agility BARN MIDDEL (6-10 år)
Agility LET
Agility LET JUNIOR (11-14 år)
Agility MIDDEL
Agility MIDDEL JUNIOR (11-14 år)
Agility ØVET
Agility ØVET JUNIOR (11-14 år)
Agility EKSPERT

Trail (ride-agility)
Trail MINI (op til 5 år)
Trail BARN (6-10 år)
Trail INTRO
Trail LET JUNIOR (11-14 år)
Trail LET
Trail MIDDEL
Trail MIDDEL JUNIOR (11-14 år)
Trail ØVET

Løsarbejde
Løsarbejde INTRO - Download her
Løsarbejde LET - Download her
Løsarbejde MIDDEL - Download her
Løsarbejde ØVET

Jordarbejde

Jordarbejde INTRO - Downlad her
Jordarbejde LET og LET JUNIOR (11-14 år) - Downlad her 
Jordarbejde MIDDEL og MIDDEL JUNIOR (11-14 år) - Download her
Jordarbejde ØVET - Download her
Jordarbejde EKSPERT - Downlad her

Anatomisk dressur
ANATOMISK DRESSUR INTRO - download her
ANATOMISK DRESSR LET- download her
ANATOMISK DRESSUR MIDDEL- download her
ANATOMISK DRESSUR ØVET - download her

HVF-Spring
Jumpfun 20-30-40 cm (både jord og ryg)
Jumpstyle 50 og 60 cm (ryg)
Jump Joker 70 cm

Showklasse
Download beskrivelse af showklassen her